Крими хроника

Тешка сообраќајка во Аеродром: Скопјанец се бори за живот

Тешка сообраќајка во Аеродром: Скопјанец се бори за живот

Страшна сообраќајна несреќа го потресе Скопје.

Вчера во 19 часот и 25 минути на улицата трета Македонска Бригада, во скопски Аеродром 37-годишниот Б.Ј. управувајќи со БМВ, удрил во бетонски столб, се превртел и удрил во друго возило, марка Сузуки.

Возачот со возило на Итната медицинска помош веднаш бил пренесен во Ургентен, каде се бори за живот.