петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Тешка сообраќајка во близина на Смилковското езеро

soobrakajka

Поврзани вести

Тешка сообраќајка се случила кај Смиљковско езеро во која учествувало патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарски таблички. Во сообраќајката со тешки телесни повреди се здобиле возачот и совозачот, а три други сопатници се здобиле со полесни повреди.

Вчера околу 12 часот возилото излетало надвор од коловозот и удрило во металните браници од автопатот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести