четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Тешка сообраќајка во Центар, две лица пренесени во Ургентен

soob-centar1-1

Поврзани вести

Две лица се пренесени во Ургентниот центар по сообраќајна несреќа која утринава околу 5,40 часот се случила на крстосницата со булевар „Климент Охридски“ и улицата „Димитрија Чуповски“.

soob-centar2

Поталот Курир пренесува изјава од МВР за Курир велат дека во несреќата учествувале „ерцедес“ со скопски регистерски ознаки и „волксваген“ со косовски таблички, а повредени се две лица.

Повеќе детали ќе бидат познати по завршување на полицискиот увид.

Најчитани вести