недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Тешка сообраќајка во Хиподром, маж се бори за живот

soobrakajka

Последни вести

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера во населбата Хиподром на локалниот пат кон населба Илинден.

Во незгодата учествувале патничко моторно возило „Киа Пиканто“ со скопски регистарски ознаки управувано од Б.Н.(37), кој  се здобил со телесни повреди и сопатникот на возраст од 6 години, која се здобила со тешки телесни повреди (фрактура на ногата) и  „Хундаи Гетц“ исто така со скопски регистарски ознаки, управувано од М.З.К.(31) која се здобила со телесни повреди, додека пак совозачот Г.З.(31) се здобил со тешки телесни повреди и е во животна опасност.

Најчитани вести