четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 0

Тешка сообраќајка во Ново Лисиче, се судриле мотор и такси

Сеуште нема официјални информации за сериозноста на повредите со кои се здобил мотоциклистот, но сведоците велат дека станува збор за жесток судар.

policija_soobrakajka

Последни вести

Тешка сообраќајка се случила вечерва во Скопје, кога се судриле мотоцикл и такси возило. Мотоциклистот со возило на Брза помош веднаш е пренесен во болница.

Сеуште нема официјални информации за сериозноста на повредите со кои се здобил мотоциклистот, но сведоците велат дека станува збор за жесток судар.

Сообраќајната незгода се случи на булеварот „Февраурски поход“ на раскрсницата кај основното училиште „Лазо Трповски“ во Ново Лисиче, на којашто веќе извесно време се реконструира и светлосната сигнализација.

Најчитани вести