петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

Тешка сообраќајна несреќа кај Струга

несрека

Последни вести

Тешка сообраќајна несреќа се случи предмалку кај местото попознато како ”Мороишки мост” во близина на Струга, пишува порталот Охрид1.ком.

Според првите непотврдени информации има и тешко повредени лица, а според она што се гледа на фотографиите комбе е излетано од патот, а патики се расфрлани по коловозот.

Полицијата вреши увид.

Повеќе детали се најавени за подоцна.

ФОТО: Охрид1.ком

Најчитани вести