четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 9

Тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Куманово – 14 повредени

полиција

Последни вести

Четиринаесет повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево на делница од автопатот Табановце – Куманово. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили, објави Телма.

Во несреќата две лица со потешки повреди и се префрлени на клиниките во Скопје, а другите се хоспитализирани во болницата во Куманово. Од МВР засега нема детали како дошло до сударот кој се случилоколу 17.30 часот на клучката од автопатот со магистралниот пат Куманово – Крива Паланка.

Најчитани вести