вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 34

Тешка сообраќајна несреќа, загинато едно лице

На 03.102.2016 година во 20.10 часот на регионалниот пат Пехчево-Делчево, на м.в.Манчово поле атар на село Тработивиште, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Тојота Корола“ со бугарска регистарска ознака.

Тешка сообраќајка во Струмица, машина за сечење дрва удри во „ауди“

Тешка сообраќајка во Струмица, машина за сечење дрва удри во „ауди“

Поврзани вести

Управувано од П.И.(1971) од Делчево удрило во пешакот И.Н.(1972) од село Тработивиште, кој од здобиените повреди починал на лице место. Смрт е констатирана од страна на доктор од ИМП. Увид на лице место извршиле ОЈО и увидна екипа од СВР-Штип. Во 22.05 часот сообраќајот е нормализиран.

Најчитани вести