недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Тешки кражби во Скопје и во тетовско Одри

policija-640x426

Последни вести

Во семејната куќа сопственост на Џ.С. (33) во Скопје, непознат крадец на 31 март во периодот од 15.30 до 15.45 часот часот, ја отворил балконската врата, влегол внатре и украл 10.000 евра, плеј стејшн и компјутер, а потоа побегнал.

Вчера во периодот од 20.15 до 21.15 часот во село Одри, тетовско, од куќата сопственост на А.С. (52), бил украден разновиден златен накит во вредност од околу 447.00 денари.

Најчитани вести