недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 47

Тешко поврден Скопјанец пронајден во возило во Драчево

А.Д. (59) од Скопје вчера е пронајден во возило во Драчево со тешки телесни повреди и пренесен во Ургентниот центар каде е констатирано дека се наоѓа во коматозна состојба и е во животна опасност.

132591212

Поврзани вести

Според полицијата, се претпоставува дека А.Д. е поврден при пад на бетонска патека кај негов пријател.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести