среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Тешко повреден маж: Пијан паднал по скали во сопствениот дом

ppijan-mislii-300x213

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден во Клиничката болница во Штип бил донесен маж со повреди во делот на главата.

Како што информира МВР, вчера околу 15,00 часот во штипската болница е донесен В.Ј.(66) од Свети Николе.

Истиот, во средата околу 17.00 часот во алкохолизирана состојба паднал од скалите во сопствениот дом и се здобил со повреди во пределот на главата и е во животна опасност.

Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Најчитани вести