Крими хроника

Тешко повреден маж: Пијан паднал по скали во сопствениот дом

Тешко повреден маж: Пијан паднал по скали во сопствениот дом

Во текот на вчерашниот ден во Клиничката болница во Штип бил донесен маж со повреди во делот на главата.

Како што информира МВР, вчера околу 15,00 часот во штипската болница е донесен В.Ј.(66) од Свети Николе.

Истиот, во средата околу 17.00 часот во алкохолизирана состојба паднал од скалите во сопствениот дом и се здобил со повреди во пределот на главата и е во животна опасност.

Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на настанот.