среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Teшко повреден пешак во Битола

Битолчанка е тешко повредена во сообраќајна незгода што се случила вчера во 17.50 часот во Битола, на крстосницата од ул. „Партизанска“ со ул. „АСНОМ“.

пешак

Поврзани вести

Управувајќи со „крајслер“, М.Т. (61) од Битола удрил во пешакот В.С. (76) од Битола. Во незгодата В.С се здобила со тешка телесна повреда, по што е пренесена во Клиничка болница Битола каде и била укажана лекарска помош и е задржана на понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Битола.

Најчитани вести