сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 55

Тешко повредена 18-годишна прилепчанка во сообраќајка кај Могила

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила А.М. (18) од Прилеп.

ambulanta

Последни вести

Ноќеска околу 02,00 часот на патниот правец Прилеп-Битола кај клучка Могила случена е сообраќајна незгода во која О.С. (38) од Прилеп управувајќи моторцикл со прилепски регистерски ознаки поради неприлагодена брзина изгубил контрола и паднал на десната страна од коловозот.
Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила А.М. (18) од Прилеп.
Истата поради сериозноста на повредите била пренесена во КЦ-`Скопје. Увид на местото на настанот извршил ЈО и увидна екипа од ПС-Прилеп.
Се работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести