четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 52

Повредена девојка во сообраќајка во Крушево

На Б.С која се здобила со тешки телесни повреди и е укажана лекарска помош во Медицинскиот центар во Прилеп.

сообраќајка

Последни вести

Дваесет и тригодишната крушевчанка (Б.С) е тешко повредена откако во неа вчера околу 12 часот на ул. Никола Ѓурковиќ“ во Крушево удрил автомобил „БМВ“ со битолски регистарски ознаки, управуван од Н.Ч. (24), соопшти денеска МВР.

На Б.С која се здобила со тешки телесни повреди и е укажана лекарска помош во Медицинскиот центар во Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила извршила екипа од полициската станица во Крушево и се работи на целосно расчистување на случајот.

 

Најчитани вести