среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 46

Тешко повредена скопјанка во несреќа на автопатот Тетово-Гостивар

Тешка сообраќајка во Тафталиџе, неколку лица повредени

Архифска илустрација

Поврзани вести

Педесет и едно-годишната скопјанка Л.Г. е тешко повредена во сообраќајна несреќа која во вторникот утрината се случила на автопатот Тетово -Скопје.

Според информациите од полицијата, Л.Г. управувајќи автомобил „дајхатцу териос“ удрила во бетонски ѕид од автопатот.

Со возило на итна медицинска помош била пренесена во гостиварската болница, а оттаму во една од приватните скопски болници.

На местото на несреќата извршен е увид од страна на полициски екипи

Најчитани вести