Магазин

ФОТО: Тесните фармерки заминуваат во историјата

ФОТО: Тесните фармерки заминуваат во историјата

Тесните фармерки заминуваат во историјата! Ѕвонарки, длабок струк и светол џинс! Запомнете ги овие три тренда затоа што ќе ви бидат потребни во наредниот период.

Дизајнерите на познати брендови едногласно се сложија дека оваа сезона ќе бидат вистински хит игрите во вашиот плахар. Споете го ретро џинсот од 70-тите со модерен детал и ќе бидете вистинска ѕвезда во однос на уличниот стил.

Тесните фармерки заминуваат во историјата
Тесните фармерки заминуваат во историјата

За разлика од претходните сезони, тесните фармерки заминуваат во историјата, а годинава ќе бидат заменети со џинс со благо испрани ногавици. Доколку пронајдете модел со висок струк тогаш сте на одличен пат.

Тесните фармерки заминуваат во историјата
Тесните фармерки заминуваат во историјата

Покрај овој тип на фармерки вистински хит оваа есен ќе бидат и ѕвонарките, додека модните дизајнери предлагаат хеланките во целост да ги сифрлите од гардароберот (освен за вежбање или патување).

Тесните фармерки заминуваат во историјата
Тесните фармерки заминуваат во историјата

Тоа што доаѓа есента, а по неа и зимата, не значи дека треба да се ограничите само на купување потемни работи. Дозволете вашиот стајлинг да го украсат посветли фармерки во стил на 70-тите, што модните експерти топло го препорачуваат.