Спорт

Тетекс и Хоризонт се првите полуфиналисти во Купот на Македонија

Тетекс и Хоризонт се првите полуфиналисти во Купот на Македонија

Екипата на Тетекс избори пласман во полуфиналето од Купот на Македонија, откако го совлада Кожуф и во реваншот, овојпат убедливо со 5:0.

Вториот патник во полуфиналните натпревари е Хоризонт Турново, кој на гостувањето кај Дрита славеше со 0:1.

Резултати – четвртфинале (реванш натпревари)

Тетекс – Кожуф 5:0 (0:1)

Дрита – Хоризонт Т. 0:1 (0:5)

САБОТА (6. декември, 13 ч)

Ренова – Вардар (1:3)

Работнички – Еуромилк ГЛ (2:3)