сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тетовчанец лишен од слобода, заради издржување затворска казна

Поврзани вести

Вчера, постапувајќи по судска наредба, СВР Тетово го лиши од слобода лицето Ирфан Н. (29), од Тетово,  кој се барал за издржување затворска казна во траење од една година и десет месеци, за сторено кривично дело “тешка кражба”.

Истиот е спроведен во КПУ-Затвор Тетово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести