Македонија,Крими хроника

Тетовчанец прободен со нож

Тетовчанец прободен со нож

На 06.08.2014 година, околу 17,00 часот, во Тетово во нас. Блок-82 дошло до тепачка помеѓу неколку лица, меѓу кои бил и У.А(20) од Тетово, кој бил повреден со нож и пренесен во Клиничка болница Тетово.

Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.