вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Тетовчанец ранет со оружје пронајден кај Групчин

avtopat

Последни вести

На автопатот Тетово-Скопје на околу 2 километри од клучката за Групчин, Љ.А.(46) од тетовско Ново Село денеска околу 10 часот бил пронајден со повреди од огнено оружје.

На лицето Љ.А. му била нанесена прострелна рана во десната натколеница.

Повредениот веднаш бил префрлен во клиничката болница во Тетово каде откако му била констатирана повредата и му била укажана лекарска помош бил упатен на скопските клиники.

Полицијата и јавен обвинител извршиле увид на местото каде по добиената пријава од граѓанин бил пронајден повредениот и тука биле пронајдени траги од крв и нож на расклопување што биле земени за вештачење.

Според првичните информации надлежните веќе имаат сознанија за можниот сторител, но се работи на точно утврдување на неговиот идентитет како и причините и се друго поврзано што е поврзано со овој инцидент.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести