недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Тетовчанка почина на денот на нејзината свадба

tearce

Поврзани вести

Арјета Алити од населбата Горна Чаршија во Тетово вчера (недела) требаше да го облече невестинскиот фустан, но починала токму утрото кога требаше да се венча со своето момче од селото Доброште – Општина Теарце, пишува Нова ТВ.

Според информации од семејството на почината 23-годишна Ајрета, се било подготвено за свадбената церемонија, а семејството на зетот се подготвувало да тргне кон домот на невестата, кога Ајрета Алити умрела на лице место. Првичните информации говорат дека смртта настапила како последица на срцев или мозочен удар.

Арјета Алити е погребана во недела попладнето на градските гробишта во Тетово заедно со нејзиниот невестински фустан.

извор: Нова ТВ

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести