Македонија

Тетовчанка почина на денот на нејзината свадба

Тетовчанка почина на денот на нејзината свадба

Арјета Алити од населбата Горна Чаршија во Тетово вчера (недела) требаше да го облече невестинскиот фустан, но починала токму утрото кога требаше да се венча со своето момче од селото Доброште – Општина Теарце, пишува Нова ТВ.

Според информации од семејството на почината 23-годишна Ајрета, се било подготвено за свадбената церемонија, а семејството на зетот се подготвувало да тргне кон домот на невестата, кога Ајрета Алити умрела на лице место. Првичните информации говорат дека смртта настапила како последица на срцев или мозочен удар.

Арјета Алити е погребана во недела попладнето на градските гробишта во Тетово заедно со нејзиниот невестински фустан.

извор: Нова ТВ