сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Тетовец избоден по распаравија во кафеана

izboden so noz

Поврзани вести

Вчера околу 17,50 часот во с.Пршовце, тетовско, во ресторанот „Калабрија“, А.Ш.(24) од с.Глоѓи, тетовско, по предходна расправија, со нож му нанел неколку убодни рани на М.С.(26) од Тетово.

М.С. бил пренесен во Клинички центар Тетово, каде му се утврдени четири убодни рани, истиот е надвор од животна опасност и е задржан на понатамошно лекување. По преземени мерки, А.Ш. е пронајден и задржан во СВР Тетово за расчистување на случајот. По целосно документирање на случајот ќе биде поденсен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести