четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Тетовец излегол да купи цигари, останал без џипот

Додека купувал цигари во маркетот, крадецот заминал со неговиот скап автомобил

kradec vozilo

Поврзани вести

Шеесет и седумгодишен тетовец останал без својот скап џип за само неколку минути откако го напуштил за да купи цигари.

Полицијата информира дека вчера околу 20,45 часот Н.В. го паркирал својот „хјундаи их35“ со вклучен мотор на раскрсницата од улиците Љубо Божиноски Пиш и Благоја Тоска и влегол во маркет да купи цигари. Кога неколку минути подоцна се вратил, автомобилот го немало.

Кражбата веднаш ја пријавил во полицијата. Покрај автомобилот, тетовецот останал и без мобилниот телефон, ак чантата и сообраќајната дозвола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести