вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Тетовец ја ограбил девојка си, украл накит вреден над 770.000 денари

Накит вреден 770.000 денари вчера украл тетовец од домот на својата девојка.

zlaten nakit

Поврзани вести

Скопјанка остана без вредниот златен накит, ја ограбило момчето.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека 26-годишниот С.П. од Тетово си заработил криивчна пријава бидејќи  ја ограбил девојка си.

Според полицијата, вчера додека и бил на гости во нејзиниот дом во  скопската населба Ѓорче Петров, тој ја ограбил. Крадец искористил погоден миг и украл разновиден златен накит, вреден околу 770.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести