Македонија,Крими хроника

Тетовец ја ограбил девојка си, украл накит вреден над 770.000 денари

Тетовец ја ограбил девојка си, украл накит вреден над 770.000 денари

Скопјанка остана без вредниот златен накит, ја ограбило момчето.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека 26-годишниот С.П. од Тетово си заработил криивчна пријава бидејќи  ја ограбил девојка си.

Според полицијата, вчера додека и бил на гости во нејзиниот дом во  скопската населба Ѓорче Петров, тој ја ограбил. Крадец искористил погоден миг и украл разновиден златен накит, вреден околу 770.000 денари.