петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Тетовец киднапирал малолетничка на која и „фрлил око“

kidnapiranje

Поврзани вести

Дваесет и двегодишен Ш.Љ. од Тетово киднапирал малолетничка и ја присилувал да биде во врска со него.

Тој од раскрсницата од улиците „Штипска“ и „Илинденск на сила ја однел  шестнаесет годишната малолетничка во стан, но бидејќи истата давала отпор и почнала да вика, пријавениот ја однел во друг стан во  Тетово присилувајќи ја да биде во љубовна врска со него, каде ја држел до 14,00 часот, кога истата успеала да побегне.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести