понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Тетовец нападнал жена на улица

Policija1

Последни вести

Жена била нападната вчера од страна на педесет и двегодишниот Т.Ф. во ОУ „Теуш“ на илица ЈНА во Тетово.

Полицијата веднаш излегла на местото на настанот, каде пред објектот бил забележан Џ.С.(40) од Тетово кој започнал недолично да се однесува кон службениците, упатувајќи им навредливи зборови и одбивајќи да се идентификува при што во еден момент физички нападнал еден од полицајците. Лицата се приведени, над двајцата е извршено алкотестирање при што е констатирано присуство на алкохол во крвта.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Најчитани вести