Македонија,Крими хроника

Тетовец натепал лекар во болница

Четириесет и шестгодишниот М.Љ. од селото Мала Речица нападнал лекар во Клиниката болница во Тетово.

Лекарот З.С.(54), се здобил со повреди во пределот на главата и телото.

Напаѓачот е приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.