вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Тетовец натепал лекар во болница

tepackaslika

Поврзани вести

Четириесет и шестгодишниот М.Љ. од селото Мала Речица нападнал лекар во Клиниката болница во Тетово.

Лекарот З.С.(54), се здобил со повреди во пределот на главата и телото.

Напаѓачот е приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести