Македонија,Крими хроника

Тетовец починал додека сечел дрва

Тетовец починал додека сечел дрва

Шеесет и четиригодишниот Нафи А. од тетовско Слатино починал откако додека сечел дрва едно му паднало на глава.

Од страна на лекар констатирана е смрт. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.