Македонија,Крими хроника

Тетовец претепал маж со дрвен стап

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.С.(58) од село Долно Палчиште, тетовско за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

Тој по претходна вербална расправија со друго лице со дрвен стап му нанел тешка телесна повреда во пределот на главата и телото.