петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Тетовец претепал маж со дрвен стап

tepackaslika

Последни вести

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.С.(58) од село Долно Палчиште, тетовско за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

Тој по претходна вербална расправија со друго лице со дрвен стап му нанел тешка телесна повреда во пределот на главата и телото.

Најчитани вести