четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Тетовец претепал сограѓанин

tepacka

Последни вести

Триесет и сеумгодишниот Б.Е. од Тетово го претепал  триесет и четиригодишниот И.Џ. од селото Доброиште при што му нанел тешки телесни повреди.

Тој удирајќи го со тврд предмет му нанел тешки телесни повреди. И.Џ. е пренесен во Клинички центар-Тетово, но поради сериозноста на повредите е префрлен во Клиничката болница во Скопје.

Б.Е. е приведен од страна на полицијата и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести