понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Тетовец прободен од насилници, скопјанка повредена во ЈСП

Две насилства за еден ден во Тетово и Скопје.

boks

Поврзани вести

Две насилства се случиле во текот на вчерашниот ден, тетовец бил нападнат со нож од група насилници, а скопјанка била натепана во автобус на ЈСП.

Сред бел ден, во автобусот на ЈСП со број бр.62/1 била нападната 19-годишната А.М. од Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи.Шест години постариот М.И. од Скопје без повод и причина почнал да ја удира со тупаници по главата. Насилникот е приведен.

Синоќа, околу 19.30 часот, од група насилници на улицата „Маршал Тито“ во Тетово бил нападнат 21-годишниот Б.С. од тетовското село Желино. Непознати лица прво физички го нападнале, а потоа му нанеле убодна рана во пределот на стомакот .

Повредениот, поради сериозноста на повредите е пренесен во Клинички центар Тетово, каде му е укажана лекарска помош и е надвор од животна опасност.

Се преземаат мерки за откривање на сторителите и расчистување на насилствата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести