Македонија

Тетовец прободен со нож во тепачка

Тетовец прободен со нож во тепачка

Тетовец прободен со нож по тепачка со сограѓанин синоќа околу еден часот по полноќ.

Во тепачката учествувале Ј.А.(26) од Тетово и Д.Ф.(34) од Желино. Д.Ф. се здобил со повреди најверојатно нанесени од нож. Оштетениот бил пренесен во Клиничка болница Тетово, а по укажаната лекарска помош е префрлен во Ургентен Центар Скопје. Ј.А. со такси возило со уште неколку лица се упатил кон Тетово, но истите се пронајдени и приведени.

По целосно расчистување и документирање на настанот против сторителот ќе биде поднесен соодветна пријава.