четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Тетовец прободен со нож во тепачка

noz-17-

Последни вести

Тетовец прободен со нож по тепачка со сограѓанин синоќа околу еден часот по полноќ.

Во тепачката учествувале Ј.А.(26) од Тетово и Д.Ф.(34) од Желино. Д.Ф. се здобил со повреди најверојатно нанесени од нож. Оштетениот бил пренесен во Клиничка болница Тетово, а по укажаната лекарска помош е префрлен во Ургентен Центар Скопје. Ј.А. со такси возило со уште неколку лица се упатил кон Тетово, но истите се пронајдени и приведени.

По целосно расчистување и документирање на настанот против сторителот ќе биде поднесен соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести