Македонија,Крими хроника

Тетовец прободен со нож

Тетовец прободен со нож

Триесет и осумгодишниот Б.Е. од Тетово синоќа бил прободен со нож во пределот на градниот кош, стомакот и главата.

Поради сериозноста на повредите Елмази бил пренесен во Градска општа болница „8-ми Септември“ во Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.