среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тетовец се обидел да го убие својот брат

wpid-policija-41.jpg_0

Последни вести

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.Е.(23) од Тетово поради основано сомение дека истиот е сторител на кривично дело “убиство во обид”.

Имено пријавениот на 15.01.2015 година во семејниот дом му нанел убодни рани во градниот кош и расекотини на стомакот и главата на неговиот брат Б.Е.(38).

На пријавениот му е одредена мерка притвор во времетрање од 30 дена.

Најчитани вести