четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Тетовец со нож прободел дваесетгодишно момче

g_noz1

Последни вести

Дваесет и тригодишниот тетовец М.М. доби кривична пријава бидејќи се обидел да убие негов сограѓанин нанесувајќи му убодна рана со нож.

На шести август оваа година пријавениот со нож го нападнал У.А.(20), му нанел убодна рана и избегал во непознат правец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести