петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тетовец со пушка си го одзел животот

pushka500

Поврзани вести

Педесет и седумгодишен тетовец претпладнево си го одзел животот пукајќи си со ловечка пушка, информираат од СВР-Тетово.Случајот го пријавила неговата жена С.А (57) која во нивниот стан на улица „Благоја Tоска“ во Тетово го пронашла мртов сопругот Р.А (57).

Екипа од СВР-Тетово, јавен обвинител и лекар по судска медицина извршиле увид, при што било утврдено дека во дневната соба од станот се наоѓа безживотното тело на Р.А.,со влезна стрелна рана во градниот кош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести