сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Тетовец возел автомобил со фалс таблички

krivicna (1)

Последни вести

Триесет и деветгодишниот С.Д. од тетовско Долна Лешница доби кривична пријава бидејќи управувал возило со германски таблички кои припаѓале на друго возило.

На ГП „Табановце“ е извршен преглед над возило од марка „голф 3“ од кој е утврдено дека пријавениот ставил германски таблици кои припаѓаат на друго патничко возило кое е во негова сопственост.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести