четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Тетовец загина во сообраќајка на патот Тетово – Копје

Според првичните информации, возачот (31) Р.М од Тетово се здобил со тешки телесни повреди на главата и при укажаната помош во тетовската болница итно е префрлен на скопските клиники.

полиција

Последни вести

Денеска нешто по 12 часот на стариот пат Тетово- Копје кај добарски подвозник автомобил „хјундаи“ загубил контрола, удрил во бетонскиот столб и се превртел,  при што М.М (38) од Тетово од здобиените повреди на пат кон тетовската болница починал, пренесе МИА.

Според првичните информации, возачот (31) Р.М од Тетово се здобил со тешки телесни повреди на главата и при укажаната помош во тетовската  болница итно е префрлен на скопските клиники.

Во моментов трае увидот од јавниот обвинител и екипа СВР Тетово околу причините за оваа тешка сообраќајна несреќа.

Најчитани вести