недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тетовецот кој остави писмо се обесил со врвките од чевлите

Според СВР Тетово, на телото на починатиот не се утврдени знаци на насилство и е констатирано дека се работи за самоубиство. По наредба на Јавниот обвинител телото е предадено на семејството за погреб.

policiska-lenta4-640x480

Последни вести

Триесет и двегодишен тетовец се обесил врзувајќи се со врвките од чевлите околу вратот, па на металната ограда на кејот на реката Пена, во близина на Шарена џамија во Тетово, објави Вест.

Телото го забележал минувач кој веднаш ја известил полицијата. На местото бил извршен увид во кој покрај екипа од СВР Тетово учествувале и Јавен обвинител и лекар од Институтот за судска медицина и криминалистика. Во јакната на починатиот било пронајдено проштално писмо чија содржина дополнително ќе се утврдува.

Според СВР Тетово, на телото на починатиот не се утврдени знаци на насилство и е констатирано дека се работи за самоубиство. По наредба на Јавниот обвинител телото е предадено на семејството за погреб.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести