петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тетовец со нож прободел училишен служител

Триесет и едногодишен тетовец со нож го прободел училишниот служител во училиштетот каде учело неговото дете.

noz

Поврзани вести

Според информациите на Министерството за внатрешни работи, во основното училиште „Џон Бузуку“, во тетовското село Падалиште, 31-годишниот родител, најпрво вербално, а потоа и со нож го нападнал училишниот служител.

Тој со ножот му нанел расекотина и убодна рана во левата надлактица, по што е пренесен на Ургентен во Скопје и се наоѓа надвор од животна опасност.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести