Крими хроника

Тетовец со нож прободел училишен служител

Тетовец со нож прободел училишен служител

Според информациите на Министерството за внатрешни работи, во основното училиште „Џон Бузуку“, во тетовското село Падалиште, 31-годишниот родител, најпрво вербално, а потоа и со нож го нападнал училишниот служител.

Тој со ножот му нанел расекотина и убодна рана во левата надлактица, по што е пренесен на Ургентен во Скопје и се наоѓа надвор од животна опасност.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.