недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 3

Тетово: 17 странски државјанки илегално работеле во угостителски објект

Ноќта помеѓу четвртокот и петокот во времето од 04.10 до 07.45 часот од страна на полициски службеници од ОКП-Скопје постапено е по Наредба издадена од Судија на претходна постапка при Основен Суд-Скопје 1, при што е извршен е претрес угостителски објект во Тетово.

tancerkii

Последни вести

Ноќта помеѓу четвртокот и петокот во времето од 04.10 до 07.45 часот од страна на полициски службеници од ОКП-Скопје  постапено е по Наредба издадена од Судија на претходна постапка при Основен Суд-Скопје 1, при што е извршен е претрес угостителски објект во Тетово.

Притоа, како што информира МВР, поради нерегулиран престој и нелегална работа, приведени се 17 странски државјанки од кои девет државјанки на Р.Бугарија, две државјанки на  Р.Србија, една  државјанка на  Босна и Херцеговина и пет  државјанки од Р.Албанија.

На лицата им е изречена мерка забрана за влез во Р.Македонија во траење од две години и истите во текот на денот година ќе бидат депортирани од Р.Македонија.

 

Најчитани вести