среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Тетово: Конференција посветена на инвестициите на дијаспората

Министерот за економија, Ваљон Сараќини, ќе има свое обраќање на оваа конференција.

saracini

Поврзани вести

Министерот за економија, Ваљон Сараќини, денеска ќе учествува и ќе се обрати на конференцијата „Дијаспора Инвест” која ќе се одржи во просториите на Ректоратот на Универзитетот на југоисточна Европа во Тетово.

Тема на конференцијата ќе бидат инвестициите на дијаспората во Полошкиот регион.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести