сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тетово: Пукано во три момчиња додека се возеле во автомобил

pistol

Последни вести

Синоќа околу 00.15 часот на ул.„Илинденска“ во Тетово додека М.Д.(21),Б.А.(23),В.Ш.(23) и Р.Ш.(20) се движеле со возило, од спротивната страна на улицата се доближило друго возило и од истото излегло непознато лице и испукало неколку куршуми кон нив по што истите веднаш го напуштиле местото на настанот и случајот го пријавиле во ПС„Тетово“.

Пријавителите во извршениот разговор посочиле едно осомничено лице кое би можело да биде сторител на кривичното дело.

Од страна на СВР-Тетово излезено е на лице место извршен е увид подигнат е предметен материјал и предаден за вештачење. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести