среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тетово со нож прободел сограѓанин

noz3

Последни вести

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.Б.(20) од тетовското село Лавце, за сторено кривично дело „убиство во обид“.

Пријавениот на 30.11.2014 година,  поради поранешни несогласувања и нетрпеливост во с. Лавце, тетовско на 33 годишно лице од истото село му нанел три убодни рани.

Најчитани вести