вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Тетовско семејство остана без вредениот накит

Крадецот влегол во куќата насилно провалувајќи со погоден алат

zlaten nakit

Поврзани вести

Златен накит вреден неколку десетици илјади евра е украден минатата ноќ од домот на тетовец, информира денеска полицијата.

Вештиот арамија, велат од полицијата, успеал да провали во домот на Т.М. (40) на улицата Штипска и откако ја пребарал куќата го зел со себе накитот чија вредност е проценета на 30.000 евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести