петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Тевез: Ако не играм во Бразил, ќе уживам на море

tevez uziva na plaza

Поврзани вести

Аргентинскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Карлос Тевез, откри дека нема биде тажен доколку не добие покана за настап со својата репрезентација на престојниот Мундијал во Бразил.

Бомбардерот на „старата дама” го нема облечено репрезентативниот дрес на Аргентина од 2011 година или поточно откако за нов селектор беше именуван Алехандро Сабела.

„Се’ што треба да направам, го правам на зелениот терен. Јас имам за задача да постигнувам погодоци, а Сабела треба да одлучи, да каже дали јас ќе бидам дел од престојниот Мундијал во Бразил или нема да бидам. Јас не сум тој кој треба да ја подигне телефонската слушалка и јас не сум тој кој треба да убедува, да испрати покана. Ако не добијам покана за настап, тогаш заедно со мојата фамилија ќе уживаме на море, на некоја прекрасна плажа”, изјави Тевез кој има постигнато 18 погодоци во актуелната сезона од италијанската Серија А.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести