Спорт

Тевез по 11 години повторно стрелаше за Бока Јуниорс

Тевез по 11 години повторно стрелаше за Бока Јуниорс
Тевез го постигна својот деби погодок по враќањето во Бока

Натпреварот се одигра во рамките од аргентинскиот фудбалски куп, а го одбележа дебитантскиот погодок на Карлос Тевез по неговит кам-бек во матичниот клуб.

Карлитос имаше 11-годишна фудбалска одисеја во Европа, по што летово одлучи да се врати во својата Бока, а утринава со прекрасен гол од слободен удар ги израдува илјадниците фанови на “Ла Бонбонера”.