недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тевез по 11 години повторно стрелаше за Бока Јуниорс

Аргентинскиот фудбалски гигант Бока Јуниорс славеше на дуелот против Банфилд со 3:0.

Тевез го постигна својот деби погодок по враќањето во Бока

Тевез го постигна својот деби погодок по враќањето во Бока

Поврзани вести

Натпреварот се одигра во рамките од аргентинскиот фудбалски куп, а го одбележа дебитантскиот погодок на Карлос Тевез по неговит кам-бек во матичниот клуб.

Карлитос имаше 11-годишна фудбалска одисеја во Европа, по што летово одлучи да се врати во својата Бока, а утринава со прекрасен гол од слободен удар ги израдува илјадниците фанови на “Ла Бонбонера”.

Најчитани вести