понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Тежок инцидент вечерва во Мавровка

policijanoke4

Последни вести

Две убодни рани во пределот на грбот заработил 23 годишниот Јетон Зекири од скопски Чаир вечерва во казиното Адмирал во Трговскиот центар Мавровка во центарот на Скопје.

Според информациите, Зекири работел како обезбедување во казиното преку агенцијата МНД Обезбедување кога се уште непознато лице го нападнало со нож.

Тој итно е префрлен во Градската општа болница каде по укажаната лекарска помош е задржан на лекување.

Од МВР и официјално ја потврдуваат информацијата на Press24. Од полицијата најавуваат мерки за откривање на сторителот и соодветна постапка против него.

Најчитани вести