вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Тиаго Силва ќе употреби пиштол за Лионел Меси

TIAGO SILVA PISTOL MESI

Поврзани вести

Тиаго Силва, капитеното на фудбалската репрезентација на Бразил, даде оригинален одговор на прашањето на каков начин може да ја лимитира играта и ефектот на најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Аргентина, Лионел Меси.

„Како ќе го сопрам Лионел Меси, како ќе ја лимитирам неговата игра? Само со пиштол, само така ќе излезам на крај со Лионел Меси. Кога играш против Меси, мораш да бидеш биден 90 минути, да бидеш сконцентриран, да го следиш секое негово движење. Со едно око да го следиш Меси, а со другото неговите тимски колеги. Иако немаше добра сезона, постојано го мачеа повредите, Меси ќе биде можеби најголемата опасност на престојниот Мундијал”, изјави дефанзивецот на ПСЖ кој ја посака Аргентина за противник во финалниот натпревар.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести