петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тиаго Силва лобира за Лорен Блан

Последни вести

Капитенот на актуелниот шампион на Франција, ПСЖ, Тиаго Силва откри дека има уште една голема желба, а таа е, актуелниот предводник на “светците”, Лорен Блан да добие нов договор и да остане на “Паркот на Принцовите” што е можно подолго.

“Убаво е чуството кога знаеш дека тренерот е доволно ценет од клупските челници и дека се чуствува одлично таму каде што е. Ако го добие заслужениот нов договор, тогаш мора сите фудбалери да ги почасти со една свечена вечера”, изјави репрезентативецот на Бразил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести